Haber

Önce Galatasaray’ı sonra iş insanlarını milyonlarca dolarla dolandırdı

İstanbul’da bir bankanın önce Florya ardından da Levent şubesi müdürü olan SE’nin, Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera, Selçuk İnan, Semih Kaya ve diğer tanınmış isimleri dolandırdığı ileri sürüldü.

Diken’in haberine göre; banka müdürü SE, dolandırıcılık amacıyla müşterileriyle yeterli bağları kullandı.

SE, özel müşterilere sunulan “özel fon”daki mevduatların daha yüksek gelir getireceğini söyleyerek övündü. Hatta bankanın üst yönetiminin SE’deki yatırımlarını “özel fon” olarak değerlendirdiğini belirtti.

Florya’dan sonra doğrudan bankanın Levent şubesine taşınan SE, burada da yakın ilişkiler kurarak müşterilerden “özel bir fon” için para topladı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberini detaylandıran Diken; SE’nin “özel fona” yeni katılan kurbanların parasıyla inanç kazanmak için ödeme yaptığını iddia etti.

Valizlerle parayı banka müdürü SE’ye teslim eden iş adamı, hesabındaki ödemeyi göremedi. SE, teknik bir hatadan dolayı hesaba yansımadığını belirterek, iş adamından 2 milyon 500 bin dolar daha para göndermesini istedi. Banka müdürünün istediği sayıda valizi gönderen iş adamı, toplam 5 milyon dolar ödedi. Dolandırıcılık zinciri, iş insanının şüphe ve şikayeti ile ortaya çıktı.

Banka müdürü SE’nin sadece “özel fon” için para toplamadığı, müşterilerin haberi olmadan kredi verdiği belirtildi.

Diken, SE’nin bankasının sorgusunun ardından “nitelikli dolandırıcılık” ve “belgede sahtecilik” suçlarından tutuklandığını kaydetti.

silvanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu