Ekonomi

Evercore ISI Rackspace hisselerini düşürdü, ilk çeyrekteki artışa rağmen zorlukları gerekçe gösterdi

Çarşamba günü Evercore ISI, Rackspace Technology Inc . (NASDAQ:RXT) için hisse fiyat hedefini bir önceki 3,00 $ seviyesinden 2,00 $ seviyesine indirirken, hisse senedi üzerindeki In Line notunu korudu. Karar, Rackspace’in Wall Street’in tahminlerini aşan gelir ve EPS rakamlarıyla beklentileri aşan çeyrek sonuçlarını raporlamasının ardından geldi.

Şirket, Wall Street’in 715 milyon dolar gelir ve (0,04 dolar) EPS tahminine kıyasla 719 milyon dolar gelir ve (0,03 dolar) EPS bildirdi.

Rackspace’in iş segmentlerinin performansı, yıldan yıla düşüşlere tanık olmasına rağmen beklentilerle uyumludur. Özel Bulut sektörü, eski nesil çözümlerden müşteri kaçışı nedeniyle çeyrekten çeyreğe yaklaşık %13,8’lik bir düşüş yaşarken, Genel Bulut segmenti çeyrekten çeyreğe %4,7’lik bir düşüş yaşadı.

Olumlu bir gelişme olarak, Rackspace kalan kredi borçları için bir borç takası teklifi başlatmayı planladığını ve bu teklifin önümüzdeki ay içinde sonuçlanmasının beklendiğini duyurdu. Bu hamle potansiyel olarak şirketin toplam borcunu 800 milyon dolar azaltarak, halihazırda ortadan kaldırılan 375 milyon dolarlık net borcu ve toplanan 275 milyon dolarlık yeni parayı tamamlayabilir ve stratejik girişimler için likiditeyi artırabilir.

Bir önceki çeyreğe göre %86 ve bir önceki yıla göre %96 artış gösteren özel bulut rezervasyonlarındaki kayda değer artışa rağmen, Rackspace yönetimi talep ortamındaki belirsizliklerin devam ettiğini vurguladı. Şirket, genel bulut hizmetleri işinde karar verme ve satış döngülerinin uzadığına dikkat çekti. Rackspace’in işletme marjlarına ilişkin beklentileri beklentilerin altında kaldı ve ilk çeyrek için 13 milyon dolarlık bir işletme karı öngördü, bu da beklenen 43 milyon doların önemli ölçüde altında.

Aralık çeyreği için öngörülen gelir ve EPS de sırasıyla 685 milyon $ ve (0,12-0,14 $) ile analistlerin beklentilerinin oldukça altında kalarak hayal kırıklığı yarattı. Bu, sokağın 709 milyon dolar gelir ve (0,04 $) EPS tahminiyle olumsuz bir şekilde karşılaştırılırken, ilk çeyrek için %2,0’lık zımni EBIT marjı %6,1’lik konsensüsün altında kaldı.

Firma, rezervasyonlardaki büyüme ve halka açık borç takası teklifi olumlu gelişmeler olsa da, devam eden makroekonomik belirsizlik ve daha uzun satış döngülerinin hisse senedi üzerinde temkinli bir duruş gerektirdiğini belirtti. Evercore ISI, In Line notunu teyit etti ancak bu endişeleri yansıtacak şekilde fiyat hedefini aşağı yönlü revize etti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberbeysehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu