Haber

Narlıdere Belediyesi’ne Çocuk Başkan

İZMİR (İGFA) – Ulusal egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İzmir’in Narlıdere ilçesinde de coşkuyla kutlandı. ülke. Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, İstikham Albay Ali Tümer, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, muhtarlar ve Narlıdereliler katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Narlıdere’de eğitim gören öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel gösterilerini sundular. Vatandaşların ilgiyle izlediği gösterilerin ardından düzenlenen fotoğraf, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Demokrasi Meydanı’ndaki törenlerin ardından Belediye Binası’na giden Önder Engin, başkanlığı 7 yaşındaki Kerem Tunç Kartal’a devretti. Önder Engin’in talimatlarını “Yetki sizde, talimatınızı bekliyoruz Sayın Cumhurbaşkanı” sözleriyle açıklayan küçük Kerem, “Atatürk’ün bize ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan kutlu olsun! Bizi bırakın! depremlerden zarar görmediğimiz huzurlu, yeşil-mavili bir dünya. Çocuklar hep mutlu olsun, 23 Nisan kutlu olsun” dedi. Konuşmaların ardından Önder Engin, küçük önder Kerem’e hediye takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu