Haber

Rus “Sibirya’nın Gücü” Doğal Gaz Boru Hattı Tamamlandı

MOSKOVA, 23 Aralık (Xinhua) — Rusya’nın Sibirya Gücü boru hattına Çarşamba günü yeni bir gaz sahası ve yeni bir boru sınır bölümü bağlanarak ana gaz güzergahı tamamlandı.

800 kilometre uzunluğundaki yeni bölüm, Power of Siberia boru hattının önceden var olan kısmına katılmadan önce, Irkutsk bölgesindeki Kovykta gaz kondensat sahasından Saha Cumhuriyeti’ndeki Chayanda sahasına gaz taşıyacak.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Power of Siberia boru hattının Kovykta sahası ve Kovykta-Chayanda bölümünün hizmete alma töreninde video bağlantısıyla yaptığı konuşmada, “Bu (yeni) bölüm, Power of Siberia ana gaz boru hattı sınırını tamamlayacak. , böylece en değerli gaz ulaşımını sağlıyor.” Rotamızı tüm uzunluğu boyunca devreye sokacak. Bu da 3 bin kilometreyi aşacak.”

Kremlin’e göre Kovykta sahasında 1,8 trilyon metreküp doğal gaz rezervi ve 65,7 milyon ton gaz kondensi bulunuyor.

Sibirya’nın Gücü boru hattının Rusya kısmının veya Çin-Rusya doğu rotası doğal gaz boru hattı sınırının inşaatına 2014 yılında başlandı. Hat, sınır şehri Blagoveshchensk’e ulaşmadan önce Rusya’nın Uzak Doğusundaki Irkutsk bölgesi ve Amur bölgesinden geçiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu